שיט ביאכטות הוא בילוי שנחשב על לפני כמה שנים לבילוי אקסקלוסיבי של האלפיון העליון, אך בפועל, בשנים האחרונות, כל אחד יכול לצאת ללב ים עם יאכטה מושכרת ועם סקיפר מוסמך. הבילוי על יאכטה הוא מגוון ומתאים להרבה אנשים, שכן אפשר להשתזף על הסיפון, לאכול ולשתות, לרקוד ולחגוג וכמובן לעצור בלב ים כדי לצלול או לעסוק בספורט ימי. כדי להשיט יאכטה צריך כמה תוכנות חשובות, כמו יכולת ניווט, ימאות וכמובן לדעת לתפעל את היאכטה מבחינה טכנית. כדי להשיג את כל האלמנטים הללו ולהצליח להוציא רישיון סקיפר, צריך לעשות קורס משיט יאכטות רשמי, או בשמו המקצועי – קורס סקיפרים.

בקורס סקיפרים טוב מלמדים את התלמידים כל מה שצריך לדעת על הים על מנת להצליח להשיט את היאכטה בצורה בטוחה. יש כיום המון קורסים שניתן לקחת, אך כאשר רוצים את הטוב ביותר, הולכים אל הטובים ביותר – חברת כאן על הים. כאן על הים היא החברה המובילה בישראל בתחום ההשכרה והמכירה של יאכטות, סירות וציוד ימי באופן כללי, וכיום היא מציעה גם קורסים איכותיים לאנשים הרוצים לקבל רישיון סקיפר. הרישיון מאפשר לאנשים לוותר על ההשכרה של הסקיפר הנדרש, ולצאת ללב ים לבד, עם בן או בת הזוג, המשפחה או החברים ובכך לקבל את הבילוי האולטימטיבי.

התנסות "על רטוב"

במסגרת קורס משיטי יאכטה של כאן על הים עוסקים כמובן בחומר התאורטי, אך שמים דגש מרכזי על התנסות מעשית בים. התלמידים יוצאים את המים העמוקים עם כמה מאנשי המקצוע הטובים בישראל ומתנסים "על רטוב" עם המכשירים, אופציות הניווט והשפה הימית בקשר. רק כך אפשר ללמוד בצורה הטובה ביותר להשיט יאכטה, ולהצליח לצאת אל הים הפתוח ולחזור בצורה בטוחה ונוחה.